Egyszerűen,
gyorsan, biztosan!
A megtakarítások célja a jövőbeni anyagi mozgástér kibővítése. Vannak olyan, tipikusnak tekinthető megtakarítási célok, amelyek a háztartások megtakarítási döntéseiben a legtöbbször szerepelnek.
Ezen célok eléréséhez – a pénzügyi lehetőségektől függően– eltérő megtakarítási termékek választhatóak.
Az emberi életpálya jellemzően 3 fő szakaszra osztható: az élet elején (a születéstől a tanulmányok befejezésig) és végén (nyugdíjas kor) gazdaságilag nem aktív, a köztes időszak pedig gazdaságilag aktív időszak. Az aktív időszakban jellemző, hogy a fogyasztók jövedelemmel rendelkeznek, jó esetben megtakarítással is.
A felnőtt élet kezdetén, a munkába állást követően rendszeres jövedelemre tesz szert, amellyel célszerű tudatosan gazdálkodni.
A megtakarítási lehetőségek és célok függenek az aktuális élethelyzettől (tanulás, családalapítás, nyugdíjas évek) is. A pénzzel, megtakarítással kapcsolatos döntések részét képezik a mindennapoknak, és végig kísérik az egész életet. A célok eléréséhez (pl. külföldi utazás, modern számítógép, saját gépkocsi, lakás vásárlása stb.) érdemes rendszeresen megtakarítani.
Nagyon sokan egyszerre csak egy dologra koncentrálnak, (pl. lakást szeretnék venni, hitelt veszek fel) ahelyett, hogy hosszabb távra tekintenének előre és a váratlan eseményekre is gondolnának.
Ugyan mindig a jelen váratlan kiadásai a legkellemetlenebbek, de gondolni kell a középtávú és hosszútávú költségekre is, mint például az autónk vagy a lakásunk állapotának megőrzése.
HÁROM ÉRV, AMIÉRT ÉRDEMES FÉLRETENNI!
Az életben számos olyan váratlan nehézség adódhat, mint (pl. munkahelyváltás, likviditási nehézségek, átmeneti munkanélküliség, elromlik a hűtő stb.), ha ilyenkor nincs megtakarításunk, akkor eshetünk bele abba a hibába, hogy újabb és újabb hitelekhez nyúlunk, ami a későbbiekben teljes eladósodáshoz vezethet.
- Céljai eléréséhez később egyáltalán nem, vagy kevesebb hitelt kell felvenni! Így a kitűzött cél olcsóbban is elérhető.
- Ha takarékoskodik a nem várt helyzetek megoldására, később a megoldás kevésbé okoz anyagi problémát!
- Ha hosszabb ideig tud félretenni, később megengedhet olyan dolgokat (pl. nyaralás), melyekre korábban nem volt lehetősége!
MIT TEHET A MEGTAKARÍTOTT PÉNZZEL?
Ha a megtakarított pénzt nem készpénzben vagy a folyószámlán, esetleg a „párnacihában” tartja, hanem tudatosan kezeli, annak értéke az idő előre haladtával várhatóan nőni fog a pénzügyi szolgáltatótól kapott kamattal vagy hozammal. Jövőbeni anyagi lehetőségei így akár bővülhetnek is! Már egy viszonylag alacsonyabb összeg (pl. 15 ezer Ft/hó) rendszeres megtakarítása is néhány éven belül jelentős anyagi tartalékot biztosíthat.
Ezekben tudunk segíteni:
Értékeléseink:
„Az én pénzügyi tanácsadóm Bódi Nagy Gergő. Húgom ajánlására vettük fel vele a kapcsolatot. Eleinte szkeptikusan, mert előtte sok negatív tapasztalatunk volt. Viszont nem bántuk meg. Gergő nem tolakodó, viszont hasznos, hogy évente emlékeztet rendbe tenni a pénzügyi dolgainkat. Mindig a legjobbat ajánlja, akkor is, ha abból neki nem keletkezik „haszna”. Ezért másoknak is jó szívvel ajánlom.”
Petró-Kocsis Andrea
“Nekem már nagyon rég óta Bódi-Nagy Norbert a tanácsadom. Örülök nagyon,hogy ilyen tanácsadom van céges dolgaimban is nagyon sokat szokott segíteni. Mindenben megpróbál segíteni ha nem tudja rögtön akkor utána jár vagy elmondja hol tudnak ebbe segíteni. Folyamatos kapcsolat tartásba vagyok vele. Nagyon megbizható és lelkiismeretesen csinálja a dolgát.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.”
Hriczu Bálint
“Norbi (Bódi-Nagy Norbert) már nem is tudom hány éve segíti a pénzügyeinket. Ha ő nem lenne, tuti elvesznék a káoszban 😁 Szuper hogy mindig vannak kedvezmények,hogy nem kell átböngésznem mindenféle banki számomra értelmezhetetlen szöveget,ajánlatot…stb,ő pedig felhív, tájékoztat, jobbat ajánl.”